Hasznos információk

- Nevelési év: 2023.Szeptember 01-től 2024. augusztus 31-ig tartó időszak
- Tervezett nevelési időszak: 2023.szeptember01-től 2024. június 21.
- A gyermekek óvodai életét szervezett hetirend és napirend szerint szervezzük, számukra így biztosítva a biztonságos mindennapokat.
- Nyári élet: 2024. június 24-augusztus 31.
    Augusztusi hónapban a gyermekek gondozását az aktuális ügyeletet tartó óvoda látja el.

- Óvodánk 5:00- 17:00-ig tart nyitva.
        Reggel 5:00-kor érkező gyermekeket a tornaszobában fogadjuk és 6:30-kor mennek át a saját pavilonjukba/ csoportjukba. Délután folyamán 16:00-kor a gyermekek a hazamenős dolgaikkal az összevont csoportba mennek, melynek helye szintén a tornaszoba.

- A mindennapok során rendkívüli okok végett (pl. pedagógushiány vagy lecsökkent csoportlétszám) csoportösszevonás lehetőségével élünk a létszám keret betartásával.

- Intézményünk nevelőtestülete az éves Munkatervben meghatározott pedagógiai célra 4 munkanapot nevelés nélküli napként használhat fel, ezekről a napokról szeptemberi szülői értekezleteken tájékoztatjuk a szülőket.

- Igazolásokról
   Ha a gyermek betegség miatt van távol az óvodából azt az orvos által kitöltött igazolással igazolja a szülő.
   Szülői igazolással is élhet a szülő abban az esetben, ha előre bejelenti az óvodapedagógusnak, hogy a gyermek mely napon vagy napokon nem tartózkodik a gyermek az óvodában.

- Érkezés és távozás
    Rugalmas napirendnek köszönhetően folyamatosan érkezhetnek a gyerekek az óvodában, de lehetőleg 8 óráig érkezzen meg.
A gyermekeket minden esetben az óvodapedagógusnak adják át, távozáskor is az óvodapedagógustól kérjék ki!
Érkezéskor és távozáskor is a gyermekért érkező felnőtt a gyermek öltözéséhez szükséges időt töltse az óvodában.