Óvodánkról

Óvodánk Dunaújváros belvárosában található, eredetileg bölcsődének épült 1966-ban, majd fenntartói döntés alapján 2005-ben óvodává alakították át, kapuit 2006. január 1-ével nyitotta meg. Tagóvodánkban, 7 klimatizált gyermekcsoportban – szülői igények figyelembevételével -, vegyes életkorú és un. „tiszta” csoportban biztosítja a gyermekeink számára a nevelést és az iskolai életre való felkészítést. Két pavilonunk akadálymentesített.
A nevelési év folyamán igyekszünk a gyerekekkel minél több élményt adó programon részt venni: városi rendezvények, sportesemények, színházi előadások, kiállítások, MMK Csupacsoda Birodalom Programsorozat, könyvtári látogatások, múzeumi látogatások.
Csoportszobáink színesek, szemet gyönyörködtetőek, klímával ellátottak, padlófűtéssel rendelkezőek, galériázottak. Bútorzatunkat folyamatosan újítjuk a gyerekek igényeinek megfelelően.
Az udvarunk kialakítására az évek folyamán nagy hangsúlyt fektettünk. A megfelelő játékeszközök ütéscsillapító aljzattal ellátottak. Virágoskertekkel, fásítással szépítjük, árnyékoljuk a játszóterületeket. Mind a hét csoport mozgás és játék igényét kielégíti.
Ünnepeink, Hagyományaink:
A gyerekek és családjuk számára hagyományőrző programokat szervezünk, melyek szervezésében sokszor a szülők is részt vállalnak: Szüreti mulatság, adventi játszóház, Mikulás várás, Karácsony, Óvoda bál, farsang, Anyák napja, gyermekhét, ballagás, csoportos kirándulások, nyílt napok. A közös programok szervezésével élmény nyújtunk, közösséget formálunk.
M. Kovács Klaudia
Tagóvodavezető